Hozzávalók
-
30 dkg zsenge CsalánAkkor lesz a legfinomabb, ha csalánrügyeket gyűjtesz.
-
5 dl Tisztított víz
-
5 dl RizstejNekem zabtejjel ízlik a legjobban, de az nem minden esetben gluténmentes!
-
5 dkg BarnarizslisztZabpehelyliszttel is finom, de abból nem mindegyik gluténmentes! Szerintem árpaliszttel a legfinomabb, de az sajnos minden esetben tartalmaz glutént.
-
5 dkg KókuszolajHa nem vagy érzékeny a tejtermékekre, akkor használj házi vagy bio vajat, mert szerintem azzal picit finomabb.
-
2 dl RizstejszínZabtejszínnel is finom, és ha bírod a tejtermékeket, akkor próbáld ki rendes házitejszínnel is, mert úgy is nagyon finom!
-
1 mokkáskanál őrölt Szerecsendió
-
Ízlés szerint frissen őrölt Tarkabors
-
1 gerezd Fokhagyma
-
Ízlés szerint Himalaya só
Leírás
A csalán az egyik legprimőrebb zöldféle, amit már koratavasszal fogyaszthatunk, és amit igencsak változatosan lehet elkészíteni. 20 éve gyűjtöm a szakácskönyveket, és ennek a receptnek az eredetijét egy finn konyhával foglalkozó szakácskönyvben találtam meg. Kíváncsi voltam, hogy vajon a finnek hogyan készítik a csalánlevest, de sajnos csalódnom kellett, mert semmi extra, viszont ahelyett annál több tej és fehérliszt szerepelt a receptben. Mivel ennek ellenére sok momentum szimpatikus volt mégis a receptben, ezért úgy döntöttem, hogy mentesítem a nem ajánlott hozzávalóktól, és átalakítom nem csak egészségessé, hanem „mindenmentessé”, hogy az ételallergiások is élvezhessék a böjti időszak és a tavasz friss ízeit. Abban különbözik az én csalánlevesemtől, hogy ennek kevésbé savanykás az íze, kicsit édesebb az ízvilága és nem csak laktózmentes, hanem kazein mentes is.
Ezt a verziót is bátran adhatod bébiételként már 10 hónapos kortól.
Antal Vali
Lépések
1
Kész
|
Az apró csalánleveleket vagy rügyeket forrásban lévő tisztított vízbe dobjuk egy pár másodpercre, majd leszűrjük. A forrázóvizet félretesszük. |
2
Kész
|
A forró főzőlevet behabarjuk a hideg magtejben elkevert barnarizs- vagy zabpehelyliszttel (aki nem érzékeny a gluténra, az próbálja ki árpaliszttel), amibe fokhagymanyomón belenyomjuk a fokhagymát, és belekeverjük a kókuszvajat. |
3
Kész
|
Ízlés szerint sózzuk, tarkaborssal és szerecsendióval ízesítjük, majd belekeverjük a felaprított csalánleveleket, és egyszer megrottyantjuk. |
4
Kész
|
Ha sűrűbb levest akarunk készíteni, a végén hozzáadjuk a rizstejszínt vagy zabtejszínt - esetleg a valódi házi tejszínt, ha bírja a szervezetünk.. |
2 Hozzászólás Hozzászólások Elrejtése
Kedves Antal Vali!
Nagyon sajnálom, hogy az antalvali honlap eltünt, sok tanácsot olvastam és szerintem sok embernek felnyitottad a szemét. Most, hogy már tudjuk, hogy a termékek összetevői mennyire fontosak és mindenféle márkától függetlenül csak az összetétel számít nagyon elkeserítő, hogy már nem elérhető a hatóanyag adatbázis. Tervben van, hogy megint lesz?
A Bionom bolt miért nem működik? Köszönöm! Szilvi
Kedves Szilvi!
Az új hatóanyag keresőn már dolgozunk a háttérben. Reményeim szerint tavasz végére legkésőbb elkészül. Sajnos a régi oldalam illetéktelen kezekbe került, és az „új tulajdonos” átnevezte, majd törölte róla az írásaimat, és – azt a látszatot keltve, hogy még mindig az enyém – saját üzleti céljaira használta fel. Majd nem rég törölte. Az a szerencse, hogy mindent amit én írtam lementettem és szellemi jogvédelem alá helyeztem. Ezeket a tartalmakat kezdtem most újra feltölteni erre az új oldalamra.
A Bionom webáruházról nem tudok semmit, mert már lassan 2 éve nem én vizsgálom be a termékeiket, és több, mint másfél éve semmilyen kapcsolatban nem állok velük, és már azóta nem is ajánlom őket.
Remélem hamarosan találok helyettük egy olyan webáruházat, ami maximálisan megbízható, és az én elveim szerint válogatja a termékeit.