7 0
Szárító cinkpaszta herpeszre és pattanásokra

Ez az egyik leghatékonyabb háziszer a pattanások és a herpesz leszárítására. Pedig - ha hiszed, ha nem - eredetileg a bárányhimlő pöttyeinek a leszárítására találtam ki. Könnyű elkészíteni, és sokáig eláll!

Oszd meg a közösségi oldalakon:

Vagy csak másold ki és oszd meg ezt a linket

Hozzávalók

Adag Beállítása:
50 ml Sheavaj
10 ml Szent Lukács gyógyolaj
15 csepp Propolisz tinktúra
10 csepp GrapeVital Grapefruitmag kivonat
10 csepp bio Levendula illóolaj
5 csepp bio Teafa illóolaj
Kb. 1-2 teáskanál Cink-oxid Annyi kell belőle, hogy a végtermék paszta sűrűségú legyen.

Hozzáadás a kedvencekhez

Kattints ide a Bejelentkezés-hez vagy Regisztrálj ingyenesen és utána el tudod menteni kedvenceid közé ezt a receptet is! :)

Szárító cinkpaszta herpeszre és pattanásokra

Bárányhimlőre is bevált

Mentesség:
  • Citrusféléktől mentes
  • Csokoládé mentes
  • Élesztőmentes
  • Gluténmentes
  • Halmentes
  • Hozzáadott cukormentes
  • Húsmentes
  • Kukoricamentes
  • Mindenmentes
  • Mogyoró- és dióféléktől mentes
  • Szójamentes
  • Tejmentes
  • Tenger gyümölcsetől és kagyló-féléktől mentes
  • Tojásmentes
Étrend/Diéták:
  • 10 perc + dermedési idő
  • 1 Főre
  • Könnyű
  • Közepes árfekvés Közepes árfekvés

Hozzávalók

Leírás

Megosztás

Kezdő kozmetikus koromban, a ’80-as évek közepén gyakran kevertem cinkpasztát, mert nem csak a herpeszekre volt jó hatással, hanem a pattanásokat is szépen leszárította. Azért nem a gyógyszertári cinkpasztát használtuk, mert a patikainak vazelinos krémalapja van. A vazelin egy olyan gyógyszeripari és vegyipari segédanyag, ami kőolajhulladékból, azaz pakurából készül „szőkítéssel”. Az utóbbi évek kutatásai szerint hosszú távú használata elvékonyítja a bőrt, és blokkolja annak létfontosságú funkcióit, mint pl. a bőrlégzés, kiválasztás, hőszabályozás, felszívás. Mivel nem tud felszívódni, ennek következtében eltömíti a pórusokat, és kedvez az újabb mitesszerek és pattanások valamint a bőrgyulladások kialakulásának.

Krémalapnak akkor – 30 éve – kakaóvajat használtam (ez az egy természetes krémalap volt, amit a lanolinon és méhviaszon kívül kapni lehetett abban az időben), amit ma már sheavajra cseréltem (mert akkor sheavajat még nem lehetett kapni), és ebbe kevertem pár csepp propolisz tinktúrát, pár csepp levendulaolajat, pár csepp teafaolajat, és a végén annyi cink-oxidot kevertem hozzá, hogy paszta sűrűségű legyen. Ma, már sokkal több hatóanyaghoz és alapanyaghoz hozzá tudnak jutni még a laikus felhasználók is, mint annak idején a szakemberek, úgyhogy ha ma kéne elkészítenem ezt a receptet, akkor már  így készíteném, ahogy most közzétettem.

Annak idején nagyon szerették a pácienseim, szinte minden héten készítenem kellett egy nagyobb adaggal. A leghatékonyabbnak a kamaszkori pattanásokra bizonyult., de a bárányhimlős gyerekeknek is a kedvence lett, sokkal jobban szerették, mint a gyógyszertári bárányhimlős kencéket.

Felhasználási javaslatok:

  • Pattanásokra, herpeszre, rovarcsípésekre és bárányhimlőre is használható.
  • A szárító cinkpaszta nem alkalmas arra, hogy az egész bőrfelületen egyenletesen, mindenhová kenve alkalmazzuk, csak helyi kezelésre, azaz a pattanások, a csípések, a himlők és a herpeszek tetejére (bepöttyözésére) használjuk lokálisan.
  • A cink-oxidos termékekkel nem árt vigyázni, ugyanis hosszabb távú használata már ekkora cink-oxid mennyiség esetén is nagyon kiszáríthatja a bőrt, és vastagíthatja a felhámot.
  • Megelőzésre nem alkalmas, teljesen ép bőrfelületre felesleges használni.
  • Pattanásos bőr esetében a paszta használata előtt, és lemosása után tonizáljuk a bőrt pitypangos tonikkal, vagy gyulladásgátló almaecetes tonikkal.

Antal Vali

 

 

Lépések

1
Kész

Vízfürdőn langyosítsuk fel folyékonyra a sheavajat, de vigyázzunk, ne legyen meleg, vagy forró, csak épp annyira langyosítsuk fel, hogy folyjon.

2
Kész

Tegyük bele a Szent Lukács olajat, majd csepegtessük bele a többi hozzávalót.

3
Kész

A végén nagyon apránként adjuk hozzá a cink-oxidot folyamatos keverés közben, és addig adagoljuk, amíg tejföl sűrűségű nem lesz, majd lezárva hagyjuk megdermedni.
Ha dermedés után nagyon keménynek tűnik a paszta, akkor óvatosan visszaolvasztva adható még hozzá egy kis Szent Lukács gyógyolaj.

4
Kész

Felhasználási tippek

A szárító cinkpaszta nem alkalmas arra, hogy az egész bőrfelületen alkalmazzuk, csak helyi kezelésre, azaz a pattanások és a herpeszek tetejére (bepöttyözésére) használjuk lokálisan.
A cink-oxidos termékekkel nem árt vigyázni, ugyanis hosszabb távú használata már ekkora cink-oxid mennyiség esetén is nagyon kiszáríthatja a bőrt, és vastagíthatja a felhámot.

Antal Vali

Antal Vali vagyok, természetgyógyász, fitoterapeuta, táplálkozási tanácsadó és böjtszakértő. Idestova 30 éve foglalkozom természetgyógyászattal és az egészséges életmód propagálásával. 2017-ben Béky László tanár úrral mi lettünk ketten az év természetgyógyász szakemberei. Ezt a honlapot azért hoztam létre, hogy még több embernek tudjak segíteni abban, hogy méreg és mérgelődés mentes, tiszta és egészséges életet éljen, hízás nélkül finomakat egyen, illetve eligazodjon a diéták útvesztőjében.

Recept Értékelések

Még nem érkezett értékelés ehhez a recepthez. Légy Te az első, aki értékeli a lenti formula használatával
tropusi-sutotokkrem-antalvali
előző
Trópusi krém – béltisztító hatással
sutotokos-tepsiskrumpli-komennyel-rozmaringgal
következő
Sütőtökös tepsiskrumpli – köménnyel és rozmaringgal
tropusi-sutotokkrem-antalvali
előző
Trópusi krém – béltisztító hatással
sutotokos-tepsiskrumpli-komennyel-rozmaringgal
következő
Sütőtökös tepsiskrumpli – köménnyel és rozmaringgal

2 Hozzászólás Hozzászólások Elrejtése

Hozzászólás Elküldése

20 + 7 =

Site is using a trial version of the theme. Please enter your purchase code in theme settings to activate it or purchase this wordpress theme here