Hozzávalók
-
50 ml Sheavaj
-
10 ml Szent Lukács gyógyolaj
-
15 csepp Propolisz tinktúra
-
10 csepp GrapeVital Grapefruitmag kivonat
-
10 csepp bio Levendula illóolaj
-
5 csepp bio Teafa illóolaj
-
Kb. 1-2 teáskanál Cink-oxidAnnyi kell belőle, hogy a végtermék paszta sűrűségú legyen.
Leírás
Kezdő kozmetikus koromban, a ’80-as évek közepén gyakran kevertem cinkpasztát, mert nem csak a herpeszekre volt jó hatással, hanem a pattanásokat is szépen leszárította. Azért nem a gyógyszertári cinkpasztát használtuk, mert a patikainak vazelinos krémalapja van. A vazelin egy olyan gyógyszeripari és vegyipari segédanyag, ami kőolajhulladékból, azaz pakurából készül „szőkítéssel”. Az utóbbi évek kutatásai szerint hosszú távú használata elvékonyítja a bőrt, és blokkolja annak létfontosságú funkcióit, mint pl. a bőrlégzés, kiválasztás, hőszabályozás, felszívás. Mivel nem tud felszívódni, ennek következtében eltömíti a pórusokat, és kedvez az újabb mitesszerek és pattanások valamint a bőrgyulladások kialakulásának.
Krémalapnak akkor – 30 éve – kakaóvajat használtam (ez az egy természetes krémalap volt, amit a lanolinon és méhviaszon kívül kapni lehetett abban az időben), amit ma már sheavajra cseréltem (mert akkor sheavajat még nem lehetett kapni), és ebbe kevertem pár csepp propolisz tinktúrát, pár csepp levendulaolajat, pár csepp teafaolajat, és a végén annyi cink-oxidot kevertem hozzá, hogy paszta sűrűségű legyen. Ma, már sokkal több hatóanyaghoz és alapanyaghoz hozzá tudnak jutni még a laikus felhasználók is, mint annak idején a szakemberek, úgyhogy ha ma kéne elkészítenem ezt a receptet, akkor már így készíteném, ahogy most közzétettem.
Annak idején nagyon szerették a pácienseim, szinte minden héten készítenem kellett egy nagyobb adaggal. A leghatékonyabbnak a kamaszkori pattanásokra bizonyult., de a bárányhimlős gyerekeknek is a kedvence lett, sokkal jobban szerették, mint a gyógyszertári bárányhimlős kencéket.
Felhasználási javaslatok:
- Pattanásokra, herpeszre, rovarcsípésekre és bárányhimlőre is használható.
- A szárító cinkpaszta nem alkalmas arra, hogy az egész bőrfelületen egyenletesen, mindenhová kenve alkalmazzuk, csak helyi kezelésre, azaz a pattanások, a csípések, a himlők és a herpeszek tetejére (bepöttyözésére) használjuk lokálisan.
- A cink-oxidos termékekkel nem árt vigyázni, ugyanis hosszabb távú használata már ekkora cink-oxid mennyiség esetén is nagyon kiszáríthatja a bőrt, és vastagíthatja a felhámot.
- Megelőzésre nem alkalmas, teljesen ép bőrfelületre felesleges használni.
- Pattanásos bőr esetében a paszta használata előtt, és lemosása után tonizáljuk a bőrt pitypangos tonikkal, vagy gyulladásgátló almaecetes tonikkal.
Antal Vali
Lépések
1
Kész
|
Vízfürdőn langyosítsuk fel folyékonyra a sheavajat, de vigyázzunk, ne legyen meleg, vagy forró, csak épp annyira langyosítsuk fel, hogy folyjon. |
2
Kész
|
Tegyük bele a Szent Lukács olajat, majd csepegtessük bele a többi hozzávalót. |
3
Kész
|
A végén nagyon apránként adjuk hozzá a cink-oxidot folyamatos keverés közben, és addig adagoljuk, amíg tejföl sűrűségű nem lesz, majd lezárva hagyjuk megdermedni. |
4
Kész
|
Felhasználási tippekA szárító cinkpaszta nem alkalmas arra, hogy az egész bőrfelületen alkalmazzuk, csak helyi kezelésre, azaz a pattanások és a herpeszek tetejére (bepöttyözésére) használjuk lokálisan. |
2 Hozzászólás Hozzászólások Elrejtése
Hol lehet tiszta, jó minőségű sheavajat venni?
Én a mai napig a legjobbnak a Konzol Organic sheavaját tartom. Itt tudod megvenni.