Hozzávalók
-
100 g Kókuszvirágcukor
-
30 csepp 100%-os tisztaságú bio Illóolajkeverék
Leírás
Ennek a receptnek az eredeti hatóanyagmentes és xilites változatát még a régi oldalamra küldte be egy kedves olvasóm, Enikő. Akkor sokat gondolkodtam azon, hogy kell-e nekünk vagy sem. Az összetételével nincs baj, hisz nem tartalmaz káros anyagot, nem mérgező… csak azon gondolkodtam, hogy ez megint amolyan fából vaskarika, amikor az ember úgy akar életmódot váltani, hogy szemléletet közben nem vált, hanem ragaszkodik a régi ízekhez és formákhoz. Számomra ilyen a pecsenyezsír ízű vegán növényi zsiradék, a húsmentes kolbász és a cukor mentes cukorka is. Miért nem vállaljuk fel úgy az ételt, ami?
Ráadásul xilitből volt, amit soha nem pártoltam amiatt, mert a xilit néven forgalmazott cukorpótlók nagy része vegyileg készül, vagy silókukorica szárából vonják ki, és semmi köze nincs a nyírfához.
Aztán mégis győzött bennem a józan ész, és úgy döntöttem, hogy átalakítom xilitmentesre, és elkészítem valódi cukorból, ugyanis a túl sok izolált nyírfacukor fogyasztása – még ha terápiás cukorka formájában történik is az – egyeseknél hasmenést, bélirritációt és fokozott bélgáz képződést okozhat! Ráadásul kutyákra és macskákra nézve HALÁLOS!
Bármennyire is cukorellenes vagyok, nem gondolnám, hogy egy teáskanálnyi mennyiségű kókuszvirágcukor vagy rapadura – gyógycukorkának elkészítve – bárkinek is ártana, aki egyébként nem fogyaszt akkora mennyiségű cukrot, mint az átlag emberek.
Ráadásul a gyógycukorkáknak megvan az az előnye, hogy olyan hatóanyagokat is be lehet velük juttatni a szervezetbe, amelyek egyébként nem finomak, vagy túl intenzív ízűek. Ráadásul a kókuszvirágcukornak köszönhetően a hatóanyagok már nyálkahártyán keresztül elkezdenek felszívódni, ezáltal tehermentesítik az emésztést.
Milyen hatóanyagok használhatók a gyógycukorka készítéséhez?
- GrapeVital cseppek fertőzéses időszakra
- Édeskömény illóolaj, gyömbér illóolaj hasfájásra és/vagy emésztési gondokra, puffadásra
- Szegfűszeg illóolaj fogfájásra
- Fahéj-édesnarancs illóolaj a a fokhagymás ételek utáni szájszag elűzésére, illetve a hasnyálmirigy funkciók erősítésére
- Borsmenta – ánizs illóolaj szájfrissítésre és és eldugult orra, valamint epeproblémákra
- Levendula-citromfű illóolaj a jó alvás a stresszmentesség és a nyugalom érdekében
- Teafa-gyömbér illóolaj – candida ellenes, fertőzés ellenes
- Rózsa-jázmin illóolaj a nőiességért és a női harmóniáért
- Eukaliptusz orrdugulás ellen
- Tömjén a stressz és a bélparaziták ellen
- Eukaliptusz, kakukkfű, csillagánizs, kamilla – torokfájásra
FIGYELMEZTETÉS!
- A gyógycukorka nem élvezeti édesség! Bármennyire is finom, ne szopogassuk passzióból, csak ha valóban szükség van rá.
- Az illóolajos cukorkák szopogatása 3 éves kor alatt nem ajánlott.
- Illóolajokból 10 éves kor alatti gyermekeknek készült cukorkákba csak a fele adagot tegyük bele!
- A gyógycukorkák fogyasztása csak kúraszerűen, vagy alkalmanként ajánlott. Egy hétnél tovább ne fogyasszuk folyamatosan.
- Naponta NE fogyasszunk 3 cukorkánál többet, mert az már felboríthatja a szénhidrát egyensúlyt, és terheli a hasnyálmirigyet.
Ebből a mennyiségből kb. 15 gyógycukorka készíthető (ez a forma nagyságától függ). 10 dkg gyógycukorka ára minőségi alapanyagokból kb. 150 Ft.
VIGYÁZZ, A FOLYÉKONY CUKOR KOMOLY ÉGÉSI SÉRÜLÉSEKET OKOZHAT!
Antal Vali
Lépések
1
Kész
|
Melegítsük fel a kókuszvirágcukrot kb. 130 °C-ra, amíg az cseppfolyóssá nem válik. Kevergessük folyamatosan, vigyázzunk, hogy oda ne égjen! |
2
Kész
|
Ha már kellőképpen folyik, akkor vegyük le a tűzről, és keverjük hozzá a hatóanyagot vagy illóolajakat. Azonnal csorgassuk szilikon formába, és teljes dermedésig tegyük hideg helyre. VIGYÁZZ, A FOLYÉKONY CUKOR KOMOLY ÉGÉSI SÉRÜLÉSEKET OKOZHAT! |
12 Hozzászólás Hozzászólások Elrejtése
Kedves AntalVali!
Minden szép és jó, jók a receptek, tetszik az oldal..DE hová tűnt a régi antalvali.oldal és a HATÓANYAGkereső, ami számomra biztos támpontot jelentett, eligazodás az alapanyagok és lehetetlen nevű összetevők útvesztőjében! Barátnőim is és még sokan mások szerették és használták..itt nem látok ilyen lehetőséget! Miért tűnnek el a jó dolgok??
Kedves Szilvi!
Az új hatóanyag keresőn már dolgozunk a háttérben. Reményeim szerint tavasz végére legkésőbb elkészül. Sajnos a régi oldalam illetéktelen kezekbe került, és az „új tulajdonos” átnevezte, majd törölte róla az írásaimat, és – azt a látszatot keltve, hogy még mindig az enyém – saját üzleti céljaira használta fel. Majd nem rég törölte. Az a szerencse, hogy mindent amit én írtam lementettem és szellemi jogvédelem alá helyeztem. Ezeket a tartalmakat kezdtem most újra feltölteni erre az új oldalamra. Az a célom, hogy minden jó dolog visszakerüljön.
Kedves Vali!
A cukorba rakott illóolajjal kapcs.kérdezem.
Aromaxos illóolaj megfelelő?
Mindenhol azt olvasom,hogy az illóolajokat nem szabadk nem beksődleges fogyasztásra alkalmazni ?
Kedves Mária
Az Aromaxos illóolajok használatát nem javaslom terápiás céllal. Az illóolajokat valóban nem tanácsos belsőleg alkalmazni, de azok az illóolajok kivételt képeznek, amelyek tápláléknövények illóolajai, tehát a növénnyel együtt gyakran fogyasztjuk. A belsőleges adagolásnál vigyázni kell, hogy véletlenül se adagoljuk túl azokat. aezért írtam, hogy a cukorból nem tanácsos többet fogyasztani az előírtnál, mivel ez nem élvezeti cukorka, hanem terápiás szer.
Kedves Vali !
Pont ezt akartam én is kérdezni. 🙂 Remélem akkor hamarosan meglesz. Követem. 🙂 Milyen emberek vannak hihetetlen.
Dolgozom rajta. Remélem minél előbb fel tudjuk tölteni a hatóanyag adatbázist.
Kedves Vali! Melyik márkájú illóolajak a 100 százalék tisztaságúak? köszönöm zsóka
Én Argital illóolajat használtam ehhez a recepthez, de kiválóak a bio és demeter minősítésű Farfalla illóolajok, a bio Medinatural, egyes Young-Livig és egyes do’Terra illóolajok is. De a legjobb, az Argital.
En azt (is) szerettem abban az oldalban,hogy lattad az osszefuggeseket:mit mikor es mivel szedni,hogy jobban felszivodjon es hatekonyabb legyen. A kommentekbol rengeteg informaciot lehetett kapni. Es az a fantasztikus meregtelenitesed…!
Igyekszem mindent reprodukálni, csak rengeteg idő. Ami 10 év alatt összegyűlt azon az oldalon, nem lehet 10 nap alatt újra alkotni – sajnos.
Kedves Vali! A napokban ràkattantam a youtube-os videóidra, nagyon tetszenek, sokat tanulok belőlük 😀 van olyan videós/ cikket amiben a Crohn betegségről beszélsz? Nagyon érdekelne a véleményed, hogy mit lehetne tenni, illetve mit nem kellene tenni a javulás érdekében… Örömmel olvas él Tőled ebben a témàban 🙂 Renàta
Sajnos ilyen videóm nincs, de jó ötlet, majd készítek egyet. Egyébként Crohn betegségről van cikkem, hamarosan ide is bemásolom.