Hozzávalók
-
Lecsóhoz
-
1 bögre Paradicsomos babadalékmentes paradicsomos babkonzervvel helyettesíthető
-
3 db Paprika
-
1 kisebb Bébicukkíni
-
2 közepes Paradicsom
-
1 nagyobb Vöröshagyma
-
1 gerezd Fokhagyma
-
1 csipet Kakukkfű
-
1 csapott mokkáskanál Tarkabors
-
1 mokkáskanál Füstölt fűszerpaprika
-
1 mokkáskanál Köménymag
-
1 evőkanál Extraszűz olívaolaj
-
ízlés szerint Himalaya só
-
Mazsolás kuszkusz
-
1 bögre Kuszkusz
-
2 bögre forró ZöldségalapléHelyettesíthető bio leveskockával
-
1 marék Mazsola
-
1 evőkanál aprított Aszaltparadicsom
-
1 teáskanál Baharatbármilyen arab fűszerkeverékkel helyettesíthető
-
1 csipet Himalaya só
Leírás
Minden évben szoktam befőzni paradicsomos babot. Mivel megbontottam egy üveggel a héten, a maradékot el kellett hogy használjam, hisz tartósítószer nélkül tettem el (mindent mindig úgy teszel el), és felbontás után emiatt nem áll el túl sokáig. Mivel itt a lecsó szezon, ezért úgy döntöttem, hogy lecsó lesz belőle. Nem maradt túl sok bab, ezért mindenképpen dukál hozzá valamilyen köret is! Gondoltam, ha már a lecsó nem lesz hagyományos, akkor a köret se legyen az! Úgyhogy mazsolás kuszkuszt készítettem mellé, amit megbolondítottam egy kis aszalt paradicsommal.
Hasznos tippek:
- Ha te nem szoktál paradicsomos babot befőzni, akkor adalékmentes paradicsomos babkonzervvel helyettesítheted.
- Ha nem ismered a Baharat fűszerkeveréket, akkor tanuld meg elkészíteni, mert különlegesen finom. Itt találod a receptjét.
- Baharat helyett használhatsz a kuszkuszhoz libanoni hétfűszer keveréket is, vagy bármilyen arab fűszerkeveréket. De ha csak egy kis koriandert, római köményt és szerecsendiót teszel bele, akkor már jók vagyunk.
- Ha nincs zöldségalapleved, akkor a kuszkuszt készítheted bio vegetával vagy bio leveskockával is.
- A cukkini helyett vagy mellé tehetsz bele padlizsánt is, mint a franciák a ratatouillebe.
- Aki szereti a csípőset, az természetesen tehet bele még csípőspaprikát, bár a baharat eleve csípős fűszerkeverék.
Antal Vali
Lépések
1
Kész
|
A köménymagot kipattogtatjuk a felforrósított edényben. A hagymát szálasra vágjuk, és egy kis víz hozzáadásával megdinszteljük a kipattogtatott köményre öntött olívaolajon. Ha már üveges a hagyma, lehúzzuk a tűzről, és elkeverjük benne a füstölt fűszerpaprikát. |
2
Kész
|
Hozzáadjuk a felkarikázott zöldségeket, és visszatéve a tűzre pirítjuk egy kicsit, majd aláöntünk egy kis vizet, hogy párolódjon. Sózzuk, borsozzuk, fűszerezzük, és belepréseljük a fokhagymát. |
3
Kész
|
Ha már majdnem kész hozzáadjuk a paradicsomos babot, és egyszer összerottyantjuk. Mazsolás kuszkusszal tálaljuk. |
4
Kész
|
Mazsolás kuszkuszA kuszkuszt összekeverjük az aszaltparadicsommal és a mazsolával, és leöntjük a forrásban lévő zöldség alaplével. Sózzuk, fűszerezzük, jól elkeverjük, lefedjük, és állni hagyjuk, amíg a kuszkusz magába nem szívja a levet. Utána tálaljuk. |
2 Hozzászólás Hozzászólások Elrejtése
Kedves Antal Vali, ez az első recept, amit feldob öntől a google „candida diéta” címmel, de ebben a receptben sem a bab, sem a mazsola, sem a kuszkusz nem megengedhető a candida diétában. Ez félrevezető lehet azoknak, akik komolyan akarják venni a diétát.
Ahány candida diéta, annyi féle tiltás vagy engedés. Én a mérvadónak a téma legnagyobb szaktekintélyének, Dr. Papp B. János orvosprofesszor diétáját tartom, aki könyvet is írt erről. A mögöttem álló 35 évnyi természetgyógyász tapasztalat is azt mondatja, hogy nem az élelmiszereket kell drasztikusan megvonni, hanem a kiváltó okokat megszüntetni. Mivel a candida gomba az ember szervezetében a káros anyagok elbontásáért felelős, akkor szaporodik el kórosan, ha sok bennünk a toxin, legfőképp a nehézfém és a paraziták. Ezért számomra a candida diéta minden esetben a módszeresen összeállított méregtelenítő kúrák kísérője, mert önmagában alkalmazva kivétel nélkül minden esetben hatástalan – bármennyi élelmiszert is teszünk tiltólistára. Dr. Papp B. János szerint a következők tilosak: cukor, ecet, tojás, tej és minden tejtermék, élesztő, gomba, finomított szénhidrátok (lisztek, kandírozott gyümölcsök). Nem ajánlott a hús, a magas glikémiás indexű élelmiszerek, 100%-os almalé, szőlőlé, narancslé, őszilé, kajszilé – ha napi 50 ml-nél többet fogyasztunk belőle.
A klinikán ahol dolgozom, számtalan gyógyult candidás a bizonyíték arra, hogy nem az indokolatlanul szigorú diéta hozza meg a sikereket, hanem a tisztító kúrák. Mert a candida nem betegség, hanem egy tünet! Ráadásul olyannyira nem vagyunk egyformák az anyagcsere tekintetében sem, hogy ami az egyik embernek jó, az a másiknak nem. Ezért szoktuk a diéták és kúrák összeállítása előtt felrajzolni a pácienseink egyéni anyagcsere térképét, ami pontosan meghatározza, hogy annak az illetőnek mely élelmiszerek lesznek hasznosak, és melyek nem.