Hozzávalók
-
4 nem túl nagy Padlizsán
-
1 nagy Vöröshagyma
-
6 nagyobb San Marzano paradicsomEgyéb paradicsom-félékkel is finom, csak ne léparadicsom legyen
-
3gerezd Fokhagyma
-
1 nagy csokor friss Petrezselyem
-
1 teáskanál MézElhagyható, én sem mindig teszek bele, hisz a mazsolától és a datolyától elég édes lesz!
-
6 magozott datolya Datolya
-
1 marék Mazsola
-
1 teáskanál Majoránna
-
1 teáskanál Fahéj
-
2 evőkanál KapribogyóElhagyható
-
3 evőkanál Extraszűz olívaolaj
-
1 marék friss Bazsalikom
-
1 marék aprított vagy szeletetelt MandulaDióval is kipróbálhatod, isteni!
-
Ízlés szerint Himalaya só
-
Ízlés szerint Bors
Leírás
Miért is ájult imám padlizsánja? Hogy jön ide egy eszmélet-vesztett vallási vezető? A legenda szerint az éhes imámot hazatérvén olyan illatok fogadták, hogy menten beájult a gyönyörűségtől. Hogy ez igaz, vagy csak legenda, nem tudom, de az illat, ami az étel sütése közben a konyhában lengedez valóban nem mindennapi. Sőt, az íze sem okoz csalódást, hisz semmiben nem marad el a mennyi illattól.
A receptre egy barátnőm hívta fel a figyelmemet, majd a neten kutatva többféle variációját fedeztem fel. Apró változtatások után – az egyikből kivettem valamit (konzerv paradicsomot és cukrot!), a másikhoz hozzátettem egy apróságot (mandulaforgácsot) -, elkészült ez az egészséges finomság, ami 100 százalékos tetszést aratott az egész családom és a baráti társaságom körében is.
Köretnek Vali tabbouleh salátáját szolgáltuk fel mellé, hisz mindketten szénhidrát-anyagcseréjűek vagyunk, tehát kell a gabona!
Tippek:
- Zsíranyagcseréjűek bátran locsolják még meg egy kis szűz olívaolajjal, vagy fogyasszanak hozzá olajbogyót, de a raguba keverhetnek egy kis darált pulykahúst is.
- Gluténintoleranciások köretként barnarizst vagy kölest adhatnak e kiváló, illatos fogás mellé.
- Aki ehet tejterméket, az meglocsolhatja egy kis fokhagymás kefirrel a padlizsánok tetejét. Sőt, ha marad másnapra, fokhagymás-fahéjas kefirrel vagy joghurttal leöntve kiváló hideg előételt varázsolhatunk belőle.
- A hideg maradékot össze is turmixolhatjuk pástétomnak vagy kenőkének, ami kiváló alternatívája lehet a megszokott szendvicskrémeknek.
Jó étvágyat!
Pálma
Lépések
1
Kész
|
A padlizsánokat félbevágjuk, óvatosan felkockázzuk a húsát úgy, hogy a héja ne sérüljön. Ha teheted, fa, üveg, kerámia vagy műanyag kést használj, mert a padlizsán a fém késsel reakcióba lép, és elszíneződik, illetve más íze lesz. Lesózzuk a vágott felét, majd félretesszük 20 percet pihenni. A sózásra azért van szükség, mert ezzel vesszük el a padlizsán esetleges keserűségét. |
2
Kész
|
Amíg a padlizsán áll a sóban, addig előkészítjük a ragut: felkockázzuk a paradicsomot, apróra vágjuk a vöröshagymát, megpucoljuk a fokhagymát. Kimagozzuk a datolyát, és azt is felkockázzuk. Apróra vágjuk a petrezselymet és feltépkedjük a friss bazsalikom leveleket. Kéz alá készítjük a többi a hozzávalót. Előmelegítjük a sütőt 200 °C-ra. |
3
Kész
|
|
4
Kész
|
Amíg sül a padlizsán, addig elkészítjük a ragut: |
5
Kész
|
|
6
Kész
|
A padlizsánhéjakat visszatesszük a tepsibe, és belekanalazzuk a ragut. A tetejét megszórjuk mandulaforgáccsal, vagy tört dióval. Még 15-20 percig sütjük. |
7
Kész
|
2 Hozzászólás Hozzászólások Elrejtése
Ezt én is kiprobálom! Csak egyet nem értek: az 1. lépésben „felkockázzuk a padlizsánt“… a képeken semmi ilyet nem látok! Esetleg bevagdossuk és a bevagdosott husát benne hagyjuk? Vagy hogy kell ezt érteni?
Köszönöm!
Héján belül kell bevagdosni vigyázva, hogy a héja ne sérüljön. Állítólag így könnyebben sül, és könnyebb kiszedni a héjából. De ha nem vagdosod be, hanem csak egyszerűen vágási felülettel lefelé megsütöd, akkor sincs semmi baj, mert ha jól átsül, szépen ki lehet kaparni bevagdosás nélkül is a padlizsán húsát. Egyébként Pálma sem vagdosta be, azért nem látod a képeken. 🙂